Włamywacz z ogródków działkowych w rękach policjantów

Młody złodziej przez ostatnie kilka dni włamywał się do altanek ogrodowych i pomieszczeń garażowych na terenie Bolesławca. W jego zainteresowaniu były przedmioty przedstawiające jakąkolwiek wartość. Straty jakie wywołał sięgają blisko 7 tys. złotych. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu przedstawili mężczyźnie w sumie 5 zarzutów. Grozi mu do 10 lat pozbawiania wolności.
Do Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w ciągu ostatniego tygodnia wpływały zawiadomienia dotyczące włamań do altanek ogrodowych i pomieszczeń garażowych na terenie miasta. Włamywacz dokonywał kradzieży wszystkiego, co miał w zasięgu ręki m. in. sprzętu ogrodowego i wędkarskiego, elektronarzędzi, a nawet drobnych przedmiotów przedstawiających jakąkolwiek wartość.
Podjęte przez funkcjonariuszy działania doprowadziły do wytypowania oraz zatrzymania sprawcy – 23-letniego mieszkańca Bolesławca. Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia, a od śledczych usłyszał łącznie 5 zarzutów za przestępstwa przeciwko mieniu. Nie były to pierwsze zarzuty na jego koncie, gdyż w przeszłości był już zatrzymywany za różne czyny, w tym także za kradzieże z włamaniem. Część przedmiotów odzyskano i niebawem zostaną przekazane właścicielom.

Kodeks Karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Bolesławcu/dolnoslaska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *