W wigilijny wieczór atakował siekierą przejeżdżające pojazdy

Polkowiccy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Gaworzyce, który w Wigilię uszkodził między innymi pojazdy przejeżdżające drogą w okolicy Kłobuczyna. W czasie zatrzymania agresywny mężczyzna zaatakował policjantów trzymaną w dłoniach siekierą.


Napastnik został skutecznie obezwładniony i doprowadzony do policyjnego aresztu. Za czyny, o które jest podejrzany grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po godzinie 22 w wigilijny wieczór polkowiccy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenia o mężczyźnie, który w okolicy Kłobuczyna biega z siekierą w ręku i demoluje przejeżdżające krajową „trójką” pojazdy.
Na miejsce interwencji natychmiast zostały skierowane policyjne patrole. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach sprawdzając okolicę, namierzyli osobę podejrzewaną o uszkodzenie wymienionych w zgłoszeniu pojazdów.
Podczas zatrzymania młody mężczyzna zachowywał się agresywnie i zaatakował policjantów siekierą, która wcześniej posłużyła mu do uszkodzenia cudzego mienia. Funkcjonariusze obezwładnili napastnika i doprowadzili go do policyjnej celi. Przeprowadzone badanie wykazało u 22-letniego mieszkańca gminy Gaworzyce blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie..
W czasie działań prowadzonych w tej sprawie policjanci ustalili, że sprawca nie tylko uszkodził trzy samochody, które były przedmiotem zgłoszenia, ale także pobliską skrzynkę elektryczną, elementy sąsiednich zabudowań oraz wiatę przystankową. Łączne straty związane z tymi uszkodzenia to około 7 tysięcy złotych.

22-latek usłyszał siedem zarzutów popełnia przestępstwa uszkodzenia cudzego mienia oraz zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy policji. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *