W Polsce posiadanie narkotyków np. marihuany, nawet na własny użytek stanowi przestępstwo

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili narkotyki.

Do zdarzeń doszło 1 i 2 maja.

1 maja, w trakcie kontroli pasażerów podróżujących autokarem rejsowym funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali jadącego do Polski 23-letniego obywatela Turcji.


Cudzoziemiec w swoim bagażu podręcznym przewoził 8 porcji marihuany Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się, że ujawniona marihuana jest jego własnością. Narkotyk kupił na terenie Niemiec na własny użytek. Obywatel Turcji przyznał się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 800 zł.

Natomiast 2 maja funkcjonariusze SG ze Świecka kontrolowali pasażerów autokaru jadącego w kierunku Niemiec. W trakcie kontroli dokumentów funkcjonariusze ujawnili u 21-letniego Polaka dwa woreczki strunowe z zawartością środka odurzającego w postaci marihuany o łącznej wadze 2,38 grama.


Narkotyk schowany miał za paskiem od spodni.   Mężczyzna oświadczył, że marihuanę kupił na własny użytek w klubie, jednak nie pamięta dokładnie gdzie bo był pod wpływem alkoholu. W chwili obecnej udawał się turystycznie do Amsterdamu. Polak przyznał się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 600 złotych.

Obaj mężczyźni muszą dodatkowo pokryć koszty postępowania sądowego.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *