Uwaga ! RZUCIŁ KAMIENIEM W OKNO SYNAGOGI – ROZPOZNAJESZ GO ?

Policjanci z Komisariatu III Policji w Gdańsku prowadzą czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Wrzeszcz, w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, do którego doszło 19 września około godziny 18 w Gdańsku przy ul. Partyzantów. Związek ze sprawą ma mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają tego mężczyznę lub mają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.Funkcjonariusze z Komisariatu III Policji w Gdańsku prowadzą czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz, w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, do którego doszło 19 września około godziny 18 w Gdańsku przy ul. Partyzantów. Sprawca wybił szybę w synagodze, rzucając w jej okno kamieniem.

Na miejsce skierowano policjantów grupy dochodzeniowo- śledczej, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wykonali na miejscu czynności procesowe. Policjanci przesłuchali świadków, na miejscu wykonano oględziny, technik zabezpieczył ślady.
Policjanci sprawdzają, jakie były okoliczności tego zdarzenia i czy doszło do niego w wyniku chuligańskiego wybryku, czy na tle religijnym. Równolegle policjanci pionu prewencji oraz pionu kryminalnego weryfikują zebrane informacje i szukają osoby, która wybiła szybę w synagodze. Przyjęto zawiadomienie o przestępstwie, które wstępnie zostało zakwalifikowane jako narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. To przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci do prowadzonego postępowanie zabezpieczyli ponadto materiał dowodowy w postaci monitoringu, który zarejestrował sprawcę tego przestępstwa.

Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają tego mężczyznę lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komisariatem III Policji w Gdańsku. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc na numer telefonu oficera dyżurnego: (58) 521-15-22 lub przesłać informację na adres mailowy: komendant.kp3@gd.policja.gov.pl albo zgłosić się do najbliższej jednostki Policji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *