Uciekał z kontrabandą

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali uciekającego przed kontrolą kierowcę busa. Mężczyzna przewoził nielegalne papierosy warte ponad 445 tys. zł.
13 marca br. w gminie Suwałki funkcjonariusze Straży Granicznej wytypowali do kontroli samochód marki WV Caravella na polskich tablicach rejestracyjnych. Kierowca pojazdu  zamiast się zatrzymać, zawrócił i podjął próbę ucieczki. Natychmiast poinformowano patrol współdziałający, który ustawił na drodze blokadę.


Prowadzący samochód próbował ją ominąć zjeżdżając z drogi na pole. W pojeździe znajdowały się znaczne ilości wyrobów tytoniowych. W części ładunkowej busa znajdowało się 32 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 445 tys. zł. Ponadto ustalono, że tablice rejestracyjne umieszczone na samochodzie były podrobione. Podczas przeszukania pojazdu ujawniono komplet oryginalnych litewskich tablic i nieoryginalnych polskich.

23-letni obywatel Litwy został zatrzymany. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Papierosy zabezpieczono w pomieszczeniach służbowych Placówki SG w Sejnach do czasu przekazania do Oddziału Celnego w Suwałkach.

zdj. Podlaski OSG/strazgraniczna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *