Trzy kradzione motocykle odnalezione na jednym z wrocławskich podwórek

Policjanci otrzymali sygnał, że na jednym z podwórek prawdopodobnie znajduje się skradziony motocykl. Pojazd pozbawiony był tablicy rejestracyjnej i miał uszkodzoną stacyjkę. Sprawdzenia w policyjnych systemach wszystko potwierdziły – motocykl został utracony w grudniu ubiegłego roku. Doświadczenie policjantów kazało im jednak jeszcze rozejrzeć się po okolicy. Była to dobra decyzja, bo w rejonie podwórka odnaleźli dwa kolejne motocykle.


Czasami przypadek i zrządzenie losu wystarczy, by wpaść na trop przestępstwa. Tak też było tym razem, kiedy to mieszkaniec Wrocławia zauważył niedaleko ul. Powstańców Śląskich swój skradziony motor. O zdarzeniu natychmiast poinformował policjantów, którzy po chwili zjawili się na miejscu i rozpoczęli sprawdzenia. W jednym z podwórek stał motocykl bez tablic rejestracyjnych. Pojazd miał też rozwierconą stacyjkę. Policjanci odczytali jego numer VIN i przekazali Oficerowi Dyżurnemu celem sprawdzenia statusu pojazdu. Po chwili przyszła odpowiedź – motocykl był zarejestrowany jako utracony. Został skradziony w grudniu ubiegłego roku z jednego z parkingów na terenie Krzyków. Wartość motocykla została określona przez właściciela na 4 tysiące złotych.


Doświadczenie kazało policjantom rozejrzeć się po okolicy. Po sprawdzeniach mundurowi ujawnili dwa kolejne motocykle, które budziły ich wątpliwości. System również potwierdził ich przypuszczenia. Wszystkie trzy maszyny były utracone w wyniku kradzieży, których dokonano w grudniu ubiegłego roku. Żaden motocykl nie miał tablic rejestracyjnych, za to wszystkie posiadały uszkodzenia stacyjek.

Policjanci ustalili właścicieli pojazdów i wezwali ich na miejsce. Przy motocyklach pracowali już funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki. Mundurowi będą teraz ustalać, w jaki sposób motocykle znalazły się na podwórku i najważniejsze – kto je tam pozostawił.

Wartość odzyskanego w tym przypadku mienia określona została na 14 tys. złotych. Motocykle zostały już przekazane ich właścicielom.

st. sierż. Dariusz RajskiDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *