TRAGICZNY FINAŁ WYBUCHU GAZU! Nie żyją dwie osoby

Od wczorajszego popołudnia do późnych godzin nocnych służby ratunkowe, a także policjanci, pracowały na miejscu wybuchu gazu, do którego doszło w domu jednorodzinnym w Chodlu. Z ruin zawalonego domu wydobyto troje mieszkańców.


Przez całą noc trwała akcja poszukiwawcza pozostałych dwojga domowników. Niestety finał okazał się tragiczny. Służby odnalazły ciało 47-letniej kobiety i 87-letniego mężczyzny. Dziś rano rozpoczęły się policyjne oględziny miejsca zdarzenia.

W związku z wybuchem gazu w jednym z domów jednorodzinnych w Chodlu, na miejscu zdarzenia od wczorajszego popołudnia pracowało szereg służb ratunkowych: straż pożarna, specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza wraz z psami, pogotowie ratunkowe, pogotowie gazowe i energetyczne,  a także policjanci.  

Podczas akcji ratunkowej z ruin częściowo zawalonego domu służby wyprowadziły troje domowników w wieku 15, 54 i 82 lat. Kolejnych dwoje, nadal pozostawało pod gruzami budynku.


Policjanci z Komendy Powiatowej w Opolu Lubelskim biorący udział w działaniach zabezpieczali miejsce zdarzenia, aby umożliwić służbom ratunkowym sprawne przeprowadzenie akcji.  Funkcjonariusze ewakuowali również mieszkańców pobliskich posesji z uwagi na wydobywający się gaz, a także przesłuchiwali świadków.

Do działań na miejsce wybuchu skierowano także policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, a także policyjnych psychologów.

Akcja poszukiwawcza pozostałych dwojga mieszkańców trwała przez całą noc. Niestety finał okazał się tragiczny. Z gruzów wydobyto ciała 47-letniej kobiety oraz 87-letniego mężczyzny. Decyzją prokuratora ciała tych osób zostały zabezpieczone do dalszych badan sekcyjnych.

Przez cały czas na miejscu wybuchu pracował także prokurator, Sztab Kryzysowy i pracownicy nadzoru budowalnego.

Z kolei dzisiaj na miejscu zdarzenia pracują funkcjonariusze z opolskiej jednostki, którzy pod nadzorem prokuratora przeprowadzają oględziny i kompletują dokumentację niezbędną dla postepowania, które wyjaśni okoliczności i przyczyny tej tragedii.

AK/EŻDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *