Tragedia w kopalni w Karwinie: Premier Mateusz Morawiecki na miejscu zdarzenia

Szef rządu udał się na miejsce katastrofy górniczej w czeskiej kopalni. Następnie odwiedził rannych górników, którzy przebywają w szpitalu w Ostrawie. Roztoczę opiekę nad rodzinami ofiar górników i nad tymi, którzy przeżyli – zapowiedział.
W kopalni doszło do wybuchu metanu, w konsekwencji czego na długości 800 metrów płonął jeden z chodników. W wyniku tego tragicznego zdarzania zginęło 13 górników: 12 Polaków i 1 Czech. Podczas wczorajszej rozmowy z premierem Czech Andrejem Babisem premier Mateusz Morawiecki zadeklarował pełne wsparcie polskich służb. Na miejsce wypadku pojechały dwa zastępy ratownictwa górniczego z pełnym wyposażeniem, a także samochód pogotowia gazowego z aparaturą do pomiaru stężenia gazów. Nasi ratownicy są na miejscu by wesprzeć czeskie służby. 

W Karwinie otworzone zostało centrum kryzysowe, w którym psycholodzy udzielają wsparcia rodzinom ofiar.
Pragnę złożyć wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim bliskim ofiar katastrofy górniczej w Karwinie. To ogromna tragedia dla wszystkich Polaków i Czechów. W tym trudnym dniu szczególnie mocno pokażmy solidarność i poczucie narodowej wspólnoty – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *