Tragedia na drodze wojewódzkiej nr 764! Nie żyje kobieta

Wypadek dwóch samochodów osobowych ze skutkiem śmiertelnym w pobliżu miejscowości Cisów, gm. Daleszyce

30 grudnia 2019 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 764 w pobliżu miejscowości Cisów.


Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy z JRG PSP Nr 1 w Kielcach oraz jednostki OSP Daleszyce i OSP Cisów. Na miejscu zdarzenia ustalono, że na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Nissan Navara, którym podróżował kierowca oraz Peugeot 206, którym podróżowali kobieta i mężczyzna. Obaj kierujący opuścili pojazdy o własnych siłach, natomiast w samochodzie Peugeot została uwięziona nieprzytomna kobieta.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ustabilizowaniu pojazdów, odłączeniu akumulatorów oraz wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych.


Niestety w wyniku obrażeń poniesionych podczas wypadku kobieta poniosła śmierć na miejscu zdarzenia. Ruch na odcinku drogi, na którym doszło do wypadku był całkowicie zablokowany – Policja wyznaczyła objazdy.

W działaniach ratowniczych trwających ponad 3 godziny uczestniczyło łącznie 5 zastępów straży pożarnej.

Opracowanie: st. kpt. Damian Domański
Zdjęcia: archiwum JRG PSP Nr 1 w KielcachDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *