Szpadlem zabili kota sąsiadki, bo zjadł im wędlinę

Zarzut z ustawy o ochronie zwierząt usłyszał 59 i 32-letni mieszkaniec gminy Czemierniki. Mężczyźni za pomocą szpadla zadali śmiertelne uderzenia kotu. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Twierdzili, że zwierzę próbowało zjeść ich wędlinę. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Bełcząc gm. Czemierniki. Do dyżurnego radzyńskiej policji zadzwonił kobieta, który oświadczył, że sąsiad wraz ze swoim kolegą przy pomocy szpadla zabili jej kota.


Z relacji zgłaszającej wynikało, że zwierzę znajdowało się na posesji 59-latka, a po zdarzeniu zostało martwe przerzucone na posesje zgłaszającej. Patrol, który udał się na miejsce zgłoszenia potwierdził tę informację.

Policjanci zatrzymali 59 latka i jego 32 letniego kompana. Mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Obaj byli pijani młodszy miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, a jego współtowarzysz niemal promil alkoholu. Dziś usłyszeli zarzuty. Swoje zachowanie tłumaczyli faktem, że kot zjadł wędlinę należąca do 32-latka.

Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z zapisami art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

P. M.


3 thoughts on “Szpadlem zabili kota sąsiadki, bo zjadł im wędlinę

 • 12 maja, 2020 at 11:44 am
  Permalink

  Spokojnie!!!!Zwyrodnialcom,podobnym jak Rafał B,czy tym gościom za pastwienie się nad zwierzętami Sąd zasądzi jakieś tam prace społeczne,a nie 3 lata paki….Sędziwie,a szczególnie Sędziowie- myśliwi czerpią przyjemność z zabijania zwierząt,więc za jakiegoś tam kota pogłaszczą oprawców….Ot takie tam prace żeby Społeczeństwo wierzyło w Sądy i Sprawiedliwość…..

  Reply
 • 12 maja, 2020 at 11:50 am
  Permalink

  O!Gdyby ktoś „gwizdnął „cukierka lub dwa to ma pewne przynajmniej rok odsiadki,ale za zabicie kota????3 lata! Wolne żarty!!!!Oni byli „pod wpływem”więc pewnie nie pamiętają tego incydentu..A tu kot chciał im zagrychę podprowadzić…..Spokojnego by ruszyło….

  Reply
 • 12 maja, 2020 at 8:09 pm
  Permalink

  Kuzwa za zbicie szyby 5lat za kocine 3??? Max bezwzglednego wiezienia!!!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *