SZALONA UCIECZKA I SKUTECZNY POŚCIG DZIELNICOWYCH

Nie zatrzymał się do kontroli, stworzył zagrożenie w ruchu drogowym i kierował autem bez uprawnień – to bilans piątkowej próby ucieczki przed policją, na którą zdecydował się mężczyzna w vw. Chciał uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. Doświadczeni dzielnicowi nie odpuścili. Znali swój teren i dzięki temu zatrzymali drogowego pirata, który za nic miał bezpieczeństwo swoje i innych osób.Dobra znajomość rejonu oraz rozeznanie w sytuacji mieszkańców jest podstawą działań dzielnicowych. To właśnie dzięki temu udaje się rozwiązać wiele spraw a tym samym pomóc mieszkańcom. Patrol w piątek (1 marca) zauważył w czasie wymijania się vw, że kierujący nim mężczyzna to osoba mieszkająca w ich rewirze i nie posiadająca uprawnień do kierowania. Kiedy funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe wydając polecenie do zatrzymania pojazdu, mężczyzna gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.
W trakcie ucieczki uderzył w inny pojazd. Uszkodził go, ale szczęśliwie obrażeń nie odniosły osoby nim podróżujące. Mężczyzna wyjechał z miasta i wjechał na ruchliwą trasę krajową nr 92. W tym czasie policjanci przy udziale oficera dyżurnego skoordynowali działania, aby jak najszybciej wyeliminować niebezpiecznego kierowcę. Na uciekający pojazd czekał kolejny patrol. Tuż przed nim kierowca passata stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do kilkukrotnego obrócenia pojazdu i uderzenia w latarnie. Mężczyzna nadal chciał uciekać, ale w tym momencie dzielnicowi odcięli mu drogę i zatrzymali znanego im 45-letniego mężczyznę. W pojeździe znajdowała się pasażerka, której na szczęście nic się nie stało.

Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz co najmniej dwukrotne stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wobec niego może zostać orzeczona kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Grozi mu także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

sierż. szt. Marcin Ruciński

KPP w Świebodzinie/lubuska.policja.gov.pl


Zobacz również …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *