Świadczył usługi przewozu osób i dostarczał kokainę

Ursynowscy policjanci zatrzymali 25-latka, który na co dzień świadczył usługi przewozu osób, a w przerwach między kursami rozprowadzał narkotyki. Za grupę klientów nielegalnej części swojej działalności, wybrał sobie uczniów ursynowskich szkół średnich.


Funkcjonariusze wylegitymowali go i sprawdzili jego toyotę pod jedną ze szkół. Mężczyzna miał przy sobie 14 porcji białego proszku. Kolejne 80 porcji funkcjonariusze znaleźli w wynajmowanym przez niego mieszkaniu. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Około godziny 9:30 na w pobliżu jednej ze szkół średnich na warszawskim Ursynowie kryminalni zauważyli toyotę za kierownicą, której siedział 25-latek. Z ich ustaleń operacyjnym wynikało, że mężczyzna, który na co dzień świadczy usługi transportu osób, może się zajmować udostępnianiem narkotyków.
Mając uzasadnione podstawy do podjęcia czynności, postanowili wylegitymować mężczyznę. W trakcie kontroli podejrzanego oraz jego pojazdu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 14 zawiniątek z białym proszkiem.


Badania narkotesterem potwierdziły, że to kokaina. Kierowca toyoty przyznał, że środki psychoaktywne należą do niego. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W jego mieszkaniu na warszawskiej Białołęce kryminalni znaleźli jeszcze 80 porcji.
Następnego dnia 25-latek usłyszał zarzuty, za które teraz sąd może go skazać nawet na 10 lat więzienia. Do czasu rozprawy prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Podejrzany będzie musiał meldować się na ursusowskim komisariacie 5 razy w tygodniu.

asp. szt. Robert Koniuszy 
Zobacz również …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *