Strażacy z Wadowic uratowali psa

3 stycznia 2019 roku do Stanowska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach wpłynęło zgłoszenie o psie uwięzionym w rurze kanalizacji burzowej. Dyżurny operacyjny zadysponował na miejsce zdarzenia siły i środki Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wadowicach (pojazdy typu GBARt i SLOp) oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w  Lanckoronie (samochód typu GBARt).
Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ratownicy usłyszeli skomlenie psa dobiegające z rury o średnicy 30 cm i długości około 25 metrów. Od właściciela zwierzęcia uzyskano informację, że pies zaginął w noc sylwestrową, uciekając w popłochu w czasie wystrzałów fajerwerków. Mimo trudności w określeniu dokładnej lokalizacji psa, wytypowano najbardziej prawdopodobne miejsce jego przebywania, w którym po odkopaniu fragmentu nawierzchni ziemnej wycięto otwór w rurze kanalizacyjnej.
Miejsce wykonania otworu okazało się trafne – w odległości okoł 40 cm od otworu odnaleziono zziębniętego i wystraszonego, ale jednocześnie wyjątkowo spokojnego psa. Zwierzę po wyjęciu z przewodu kanalizacyjnego przekazano właścicielowi.

Opracowanie: st. kpt. Bartłomiej Kowalski i mł. bryg. Jacek Kolber, KP PSP w Wadowicach
Zdjęcia: st. kpt. Bartłomiej Kowalski i asp. Kamil Guguła, KP PSP w WadowicachDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *