Sprzedawał alkohol niewiadomego pochodzenia. Został zatrzymany i usłyszał już zarzuty

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy zatrzymali 64-letniego mężczyznę, który bez zezwolenia sprzedawał rozlewany przez siebie alkohol. Jak ustalili funkcjonariusze, 64 – latek wytwarzał ze spirytusu niewiadomego pochodzenia napój wysokoprocentowy, rozlewał go do butelek, a następnie wprowadzał do obiegu.


Podczas sprawdzenia jego mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście litrów nielegalnie wyprodukowanego alkoholu, a także tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Legniczanin usłyszał już zarzuty. Może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

W wyniku pracy operacyjnej policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komendy w Lubinie zatrzymali 64-letniego mieszkańca powiatu legnickiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna nie tylko trudnił się sprzedażą papierosów i tytoniu, ale także prowadził w miejscu zamieszkania nielegalną rozlewnię alkoholu.

Mężczyzna kupował niewiadomego pochodzenia spirytus, rozcieńczał go, a następnie rozlewał do butelek o pojemności 0,5 litra. Tak przygotowany specyfik sprzedawał po niskiej cenie na terenie gminy Lubin.


Mężczyzna został zatrzymany  przez funkcjonariuszy na gorącym uczynku, kiedy w jednej z miejscowości na terenie powiatu lubińskiego, oferował alkohol do sprzedaży. W trakcie czynności policjanci operacyjni zabezpieczyli blisko 15 litrów alkoholu, około 5 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz kilogram tytoniu.

Jeszcze tego samego dnia 64-latek usłyszał zarzuty. Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz rozlewanie i wprowadzanie do obrotu nielegalnego alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu kara roku pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Ostrzegamy przed kupowaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia. Nielegalne wyroby alkoholowe mogą być produkowane z alkoholu technicznego, który skażany jest środkami chemicznymi. Pamiętajmy, że taki roztwór nie jest przeznaczony do  konsumpcji, a wyłącznie do celów technicznych!

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *