Sporo nieprawidłowości w przewozie nietypowego ładunku

Nocny transport blisko siedemdziesięciometrowych łopat wiatrowych skontrolowali zachodniopomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Ze względu na wykryte nieprawidłowości, ITD zakazała dalszej jazdy.


Dwa pojazdy przewoziły elementy siłowni wiatrowej ze Świnoujścia do Żukowic w woj. dolnośląskim. Transport skontrolowali dziś w nocy (26 lutego) zachodniopomorscy inspektorzy ITD w okolicy Kunowa. Ładunek nie spełniał norm zezwolenia jakie okazali kierowcy – był za wysoki. Przy długości kontrolowanych zestawów wynoszącej blisko 70 m  i wysokości wyższej niż w posiadanym zezwoleniu, przejazd mógł się zakończyć wypadkiem lub uszkodzeniem infrastruktury drogowej.


Ponadto jeden z przewoźników, mający siedzibę na terenie Niemiec oraz posługujący się licencją wydaną przez upoważniony organ niemiecki, nie posiadał stosownego zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego. Dokument okazany do kontroli inspektorom ITD został wystawiony na inny podmiot. Dodatkowo jedno z  przedsiębiorstw nie wywiązało się z obowiązku sczytywania i zabezpieczenia danych z tachografu cyfrowego i karty kierowcy. Teraz wobec przewoźników prowadzone będą postępowania administracyjne. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy do chwili uzyskania zezwoleń odpowiadających parametrom pojazdów.

/gitd.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *