ŚMIERTELNY WYPADEK NA DRODZE POWIATOWEJ W GMINIE CHOCEŃ

Włocławscy policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego do jakiego doszło w sobotę  23 lutego br. na drodze powiatowej 2909C w miejscowości Jarantowice (gm. Choceń). W zderzeniu czołowym dwóch aut cztery osoby trafiły do szpitala z obrażeniami, natomiast jeden z uczestników poniósł śmierć na miejscu.
Do zdarzenia doszło około godziny 19 na drodze powiatowej Choceń – Śmiłowice. Na miejscu wypadku pracowali policjanci i prokurator, którzy wstępnie ustalili, że 25-letni kierujący oplem signum jadąc od Śmiłowic w kierunku Chocenia drogą powiatową P-2909C na chwilę obecną z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył czołowo w opla astrę kierowanego przez 32-latka. W wyniku zderzenia się pojazdów kierujący astrą poniósł śmierć na miejscu, a pasażerowie tego pojazdu trafili do szpitala. Również 25-latek, który kierował drugim oplem trafił do szpitala z obrażeniami. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego 25-latka, które wykazało, że był on trzeźwy.  Prokurator podjął decyzję o zatrzymaniu 25-latka do wyjaśnienia sprawy. Na czas wykonywanych czynności droga powiatowa była zamknięta i wyznaczono objazdy.
Jaka były dokładne przyczyny i okoliczności wypadku drogowego wyjaśni prowadzone przez mundurowych postępowanie pod nadzorem prokuratora.  

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski / wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.p


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *