Śmiertelne potrącenie w Rumi

Dyżurny Komisariatu Policji w Rumi wczoraj rano otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Rumi na ul. Grunwaldzkiej (drodze krajowej nr 6). 47-letni pieszy zmarł na miejscu zdarzenia. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność.W środę przed godziną 10:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Rumi na drodze krajowej nr 6. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 35-letni kierowca samochodu ciężarowego renault jadąc w kierunku miejscowości Lębork potrącił pieszego 47-latka, który to prawdopodobnie przekraczał jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Kierowca został sprawdzony przez mundurowych alko-testem, był trzeźwy. Obecnie policjanci będą zajmowali się szczegółowym wyjaśnianiem  okoliczności tego wypadku.

Policjanci przypominają i apelują o ostrożność do niechronionych uczestników na drodze:

Policjanci przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przez pieszych :

Zamierzając przejść na drugą stronę jezdni (w tym również na przejściu dla pieszych), zanim wejdziesz stosuj się do sprawdzonej zasady:

– spójrz w lewo, spójrz w prawo, ponownie spójrz w lewo,

– gdy upewniłeś się że droga jest wolna, zacznij przechodzić

– podczas przechodzenia kontroluj sytuację, upewnij się czy nie nadjeżdża pojazd
– przechodź jezdnię równym krokiem prostopadle najkrótszą drogą,

– w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca warto mieć na odzieży wierzchniej elementy odblaskowe. Natomiast poza terenem zabudowanym, po zmroku każdy pieszy ma taki obowiązek

Nie ryzykuj na drodze!

pomorska.policja.gov.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *