Śmiertelna ofiara pożaru w Starachowicach

Kilkanaście minut po godzinie 9 w dniu 15 lutego 2019 roku do starachowickiej straży pożarnej dotarła informacja o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Dolnej w Starachowicach.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano natychmiast zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Starachowicach. Osoba zgłaszająca zdarzenie informowała, że w obiekcie może znajdować się człowiek. Strażacy po wejściu do ogarniętego ogniem pomieszczenia znaleźli kobietę i ewakuowali ją na zewnątrz budynku. Niestety 71-latki nie udało się uratować – kobieta zmarła.

W momencie powstania pożaru w budynku znajdowali się także córka i zięć zmarłej, którzy powiadomili straż pożarną i ewakuowali się z obiektu przed przybyciem pierwszy zastępów.


 Oboje zostali przebadani przez przybyły zespół ratownictwa medycznego, który nie stwierdził konieczności hospitalizacji. Strażacy po ugaszeniu pożaru oddymili obiekt. Na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele prokuratury oraz grupa dochodzeniowa policji z biegłym w zakresie ustalania przyczyn pożarów. W działaniach udział wzięło 5 zastępów – 15 strażaków. Akcją dowodził z-ca komendanta powiatowego PSP w Starachowicach st. kpt. Sławomir Zięba.

Opracowanie i zdjęcie: mł. bryg. Marcin NygaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *