Samochodowi włamywacze zatrzymani! Policjanci zatrzymali trzech obywateli Gruzji w wieku 33, 44 i 47 lat

Policjanci zatrzymali trzech obywateli Gruzji w wieku 33, 44 i 47 lat, którzy mają na koncie kradzież z włamaniem do citroena berlingo na terenie gm. Borki. Łupem mieszkańców Warszawy padła torebka z zawartością portfela, dokumentów oraz pieniędzy.


W trakcie przeszukania ich miejsc zamieszkania, mundurowi ujawnili szereg przedmiotów pochodzących z kradzieży i kradzieży z włamaniem do pojazdów na terenie całego kraju. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku listopada ub.r. na terenie gm. Borki. Sprawcy włamali się do samochodu osobowego m-ki Citroen Berlingo zaparkowanego pod jednym ze sklepów, skąd skradli damską torebkę z zawartością portfela, dokumentów oraz pieniędzy. Łączna suma strat wyniosła ponad 2 tys. złotych.


Radzyńscy kryminalni wykonując czynności w tej sprawie ustalili personalia sprawców. Okazało się, że są to trzej obywatele Gruzji w wieku  33, 44 i 47 lat, zamieszkujący na terenie Warszawy. W trakcie przeszukania ich miejsc zamieszkania, mundurowi ujawnili szereg przedmiotów pochodzących z przestępstw w postaci torebek, portfeli, walizek, sprzętu medycznego i wielu innych. W zatrzymaniu mężczyzn brali udział także funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie.


Obywatele Gruzji podejrzewani są także o dokonanie szeregu przestępstw kradzieży i kradzieży z włamaniem do pojazdów na terenie całego kraju. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze dodatkowo przy 47-latku ujawnili heroinę, natomiast 33-latek posiadał marihuanę.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Dziś zostaną doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim z wnioskiem  o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

P. M.
Zobacz również …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *