Rzucił się z nożem na policjantów. Został aresztowany

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Warce zatrzymali 27-latka, który w trakcie interwencji rzucił się z nożem na policjantów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.W ubiegły piątek umundurowani policjanci pojechali na interwencję domową w Warce. Kiedy dotarli na miejsce, przed blokiem zastali mężczyznę, który podszedł do funkcjonariusza trzymając w ręku nóż kuchenny, skierowany ostrzem w jego kierunku. Nagle zadał zamaszysty cios ręką, mierząc w szyję policjanta.

Atakujący nie reagował na wydawane przez mundurowych polecenia. Funkcjonariusze sprawnie odparli atak napastnika. Obezwładnili go, a następnie doprowadzili do komendy i osadzili w policyjnym areszcie.


Zatrzymany 27-latek po usłyszeniu zarzutów czynnej napaści na funkcjonariuszy, zmuszania ich do odstąpienia od czynności oraz narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grójcu, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Agnieszka Wójcik
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *