Rowerzysta potrącił 1,5 roczne dziecko – policjanci apelują o ostrożność

Wejherowscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, gdzie rowerzysta potrącił dziecko w Wejherowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń cyklista nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala. Teraz najprawdopodobniej wobec rowerzysty zostanie skierowany wniosek do sądu rejonowego.Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o potrąceniu 1,5 rocznego dziecka w Wejherowie na ul. 12-go Marca w pobliżu ul. Wałowej. Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 19:00. Jadący w kierunku Placu Wejhera rowerzysta wjechał wprost na półtoraroczne dziecko. Na miejsce zostali wezwani policjanci i pogotowie. Jak ustalili mundurowi rowerzysta, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu i potrącił dziecko. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili oględziny.

Dziecko przewróciło się i zostało przetransportowane do szpitala. Po wykonaniu badań zostało zwolnione do domu.

Policjanci przypominają i apelują!

Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

A ponadto

Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

pomorska.policja.gov.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *