Przeobraził garaż w plantację marihuany [ZDJĘCIA, FILM]

Policjanci z dolnośląskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas wspólnych działań z oleśnickimi funkcjonariuszami zlikwidowali uprawę marihuany.


Zabezpieczono 190 krzewów i 107 roślin w fazie kiełkowania. Wobec zatrzymanego w tej sprawie mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami pionu kryminalnego oleśnickiej komendy zatrzymali 29-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o związek z przestępczością narkotykową. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna może posiadać znaczną ilość środków odurzających i uprawiać marihuanę.

W trakcie przeszukania posesji, którą zajmował podejrzewany, policjanci w garażu ujawnili  plantację krzewów konopi indyjskich.


W pomieszczeniu znajdował się profesjonalny sprzęt, dzięki któremu krzewy miały idealne warunki do wzrostu. Następnie w mieszkaniu ujawnili kilkanaście porcji suszu roślinnego oraz kolejne rośliny w fazie kiełkowania. Była tam też waga służąca do porcjowania narkotyków oraz spora ilość gotówki. Łącznie policjanci zabezpieczyli 190 dużych  krzewów konopi indyjskich oraz 107 kiełkujących.

Zatrzymany 29-letni mieszkaniec Oleśnicy usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, uprawy marihuany oraz posiadania urządzeń do nielegalnej uprawy. Sąd zastosował  wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w OleśnicyDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *