Przemytnicza dziupla zlikwidowana

Akcja przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego OSG zakończyła się przejęciem przemyconych papierosów, wartych ponad 210 tys. zł. Do sprawy zatrzymano 23–letniego obywatela Polski.



W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego Nadbużańskiego OSG w Chełmie weszli na teren jednej z posesji na terenie Chełma. Podczas przeszukania okazało się, że właściciel zmagazynował tam prawie 15 tys. paczek nielegalnych papierosów, wartych ponad 210 tys. zł. Jak ustalono, kontrabanda została wcześniej przemycona przez granicę z terytorium Ukrainy do Polski. Czasowo była ukryta w samochodzie i stąd miała być wywieziona w głąb kraju. Na miejscu funkcjonariusze ujawnili również różne przedmioty, które mogły być wykorzystywane zarówno do przemytu papierosów, jak i dalszej ich dystrybucji. Były to: radiotelefony, telefony komórkowe, tablice rejestracyjne oraz pieniądze.

Do sprawy zatrzymano obywatela Polski, mieszkańca powiatu chełmskiego. Wobec 23–letniego mężczyzny, który odpowie teraz za przestępstwo skarbowe, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji z zakazem opuszczania miejsca zamieszkania.

zdj. Nadbużański OSG/strazgraniczna.pl





Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *