Polska brązowym medalistą Mistrzostw Świata 3×3!

Reprezentacja Polski w składzie Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Przemysław Zamojski i Marcin Sroka zajmuje 3. miejsce na Mistrzostwach Świata 3×3 w Amsterdamie!

W meczu o brązowy medal Polacy pokonali byłych mistrzów – Serbię – 18:15. Jednak poczatek spotkania stał pod znakiem ogromnej walki bark w bark, gdzie żadna ze stron nie zamierzała odpuścić.


Ataki Dusana Buluta oraz Dejana Majstrovicia kończyły sie naszymy przewinieniami, których mieliśmy już 5 – przy zaledwie jednym rywali. W kolejncyh akcjach minimalną przewagi mieli Serbowie, co przełożyło się na prowadzenie – 12:10. Na remis trafia Hicks, który później fauluje i daje szansę na prowadzenie dla rywali (15:14). Ostatnie sekundy należały już tylko i wyłącznie do Michaela Hicksa, który trafił zza łuku z faulem!!! Dwa rzuty wolne zamienione na punkty i Serbia na kolanach.

Michael Hicks został wybrany do najlepszej drużyny całych mistrzostw. Jednocześnie był też królem strzelców turnieju – w siedmiu spotkaniach rzucił 71 punktów.
– Udało się nam wygrać, ale chyba trzy razy wracaliśmy z dalekiej podróży. Mike zrobił mistrzostwo świata w ostatnich sekundach meczu! Sam to pociągnął. Dzięki jego pracy udało nam się zdobyć upragniony medal. To dla nas naprawdę wielka rzecz – czujemy jakbyśmy zdobyli całe mistrzostwo! To jest początek naszej drogi, nie odpuszczamy, jedziemy dalej. Dzięki temu medalowi zdobyliśmy też kwalifikację do turnieju o awans do igrzysk olimpijskich. Dziękujemy za wsparcie, czuliśmy je i chyba dlatego nam się to udało – mówi Paweł Pawłowski.

Polska – Serbia 18:15 (Hicks13, Pawłowski 3, Sroka 2)

Skład reprezentacji Polski:

1. Hicks Michael (Polpharma Starogard Gdański)
2. Pawłowski Paweł (Decka Pelplin)
3. Sroka Marcin (KS Pogoń Prudnik)
4. Zamojski Przemysław (Stelmet Enea BC Zielona Góra)

Sztab szkoleniowy:

Renkiel Piotr – trener
Koziatek Bartłomiej – asystent trenera
Hillar Michał – fizjoterapeuta
Skowron Kuba – oficer prasowy

Zdjęcia | yukaphoto.com.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *