Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uprawiał konopie indyjskie w szafie

Za posiadanie i uprawę narkotyków przed sądem odpowie 29-letni mieszkaniec Lubina, zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego. Mężczyzna w swoim domu, w szafie, uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze znaleźli kilkanaście sztuk tych roślin w różnej fazie wzrostu oraz marihuanę. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za te przestępstwa podejrzanemu może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.


Funkcjonariusze wydziału kryminalnego lubińskiej komendy, w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że 29-latek w swoim mieszkaniu uprawia konopie indyjskie. Nie pomylili się. Do zatrzymania mężczyzny doszło w jednym z mieszkań na terenie Lubina. Policjanci znaleźli kilkanaście krzewów konopi indyjskich. Jak się okazało, podejrzany był do hodowli dobrze przygotowany. Narkotyki uprawiał w szafie wyposażonej w specjalne oświetlenie i ogrzewanie. Ponadto, w mieszkaniu 29-latka, funkcjonariusze ujawnili jeszcze samą marihuanę.


Mężczyzna został zatrzymany, a cała nielegalna uprawa razem z osprzętem zabezpieczona. Śledczy przedstawili podejrzanemu zarzuty posiadania i uprawy narkotyków, za co może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, ustalając m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, a także to, co zatrzymany zamierzał z nimi zrobić.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie





Zobacz również …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *