Policjanci wezwani do rozstrzygnięcia konfliktu, zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków

Polkowiccy policjanci zostali wezwani do awantury domowej. Interwencja funkcjonariuszy podczas wyjaśniania przyczyny nieporozumienia pomiędzy parą, w pewnym momencie jednak diametralnie zmieniła swój charakter.


Ostatecznie 24-letni mieszkaniec Polkowic opuścił mieszkanie w policyjnych kajdankach, ale przyczyną takiego stanu rzeczy wcale nie był konflikt obyczajowy, a znalezione w miejscu jego zamieszkania znaczne ilości narkotyków.

Polkowiccy policjanci w ciągu dnia odbierają kilka zgłoszeń dotyczących różnego rodzaju sporów międzyludzkich. Tym razem tego typu interwencja zakończyła się zgoła inaczej niż w większości przypadków. Podczas rozmowy ze stronami konfliktu, funkcjonariusze wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. Kiedy rozmówca zorientował się, że za chwilę poniesie znacznie poważniejsze konsekwencje niż rozmowa dyscyplinująca z policjantami, zdecydował się na ostatni dramatyczny krok, naruszając tym samym nietykalność cielesną i znieważając policjantów. Ostatecznie nawet ta próba zmuszenia do odstąpienia od obowiązków służbowych nie powstrzymała funkcjonariuszy, którzy zatrzymali 24-latka.


Policjanci w wyniku sprawdzania mieszkania zabezpieczyli przeszło ponad 1600 porcji handlowych marihuany, prawie 360 tabletek ekstazy oraz po kilka porcji metamfetaminy i morfiny. W materiale dowodowym zgromadzonym przez funkcjonariuszy nie zabrakło również przedmiotów służących do ważenia, przechowywania i porcjowania narkotyków. Zatrzymany polkowiczanin usłyszał ostatecznie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych, a także znieważenia, naruszenia nietykalności, a tym samym wywierania wpływu na czynności policjantów, za co grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Lubinie nie miał wątpliwości i tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Polkowicach
Zobacz również …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *