Policjanci odzyskali skradziony motocykl

Sokołowscy kryminalni odzyskali skradzioną hondę CBR. Do sprawy zatrzymali dwóch 28-latków. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia, jednak kara może być dużo większa ponieważ obaj mężczyźni przestępstwa dopuścili się w warunkach recydywy.


Do Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim wpłynęło zgłoszenie o kradzieży motocykla. W trakcie prowadzenia czynności policjanci ustalili, że jednoślad był wystawiony do sprzedania na jednym z portali internetowych przez zgłaszającego. Sprzedający wystawił ofertę ze zdjęciem oraz podał dokładny adres, gdzie można było obejrzeć motocykl. Po kilku dniach od wystawienia oferty honda została skradziona.


Podjęte przez policjantów działania doprowadziły do miejsca, gdzie motocykl został ukryty. W lesie policjanci odnaleźli skradzioną, już przemalowaną, hondę, która miała zmienione tablice. Po odzyskaniu motocykla szybko udało ustalić się sprawców jego kradzieży. Dwóch 28-letnich mężczyzn zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat, jednak z uwagi, że w przeszłości obaj byli karani za podobne przestępstwa, kara może być dużo wyższa. Motocykl został przekazany właścicielowi.

Autor: asp. Jakub Więsak
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *