Podrobione dokumenty, 36 podrobionych tablic rejestracyjnych w jednym kradzionym aucie

Funkcjonariusze NoOSG zatrzymali pochodzący z kradzieży samochód, 18 kompletów tablic rejestracyjnych oraz podrobione dokumenty.

Nad ranem 4 lutego funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali do kontroli jadący z Niemiec samochód osobowy marki Skoda Fabia na hiszpańskich numerach rejestracyjnych .

W trakcie kontroli ustalono, że 32-letni kierowca i 28-letni pasażer są obywatelami polskimi.   
Kierowca samochodu do kontroli przedstawił dowód osobisty oraz prawo jazdy, natomiast pasażer do kontroli okazał hiszpański dowód rejestracyjny pojazdu, którym jechał oraz świadectwo homologacji instalacji gazowej. Dokumenty te wzbudziły podejrzenie funkcjonariuszy SG co do ich autentyczności. Po wnikliwej analizie dokumentów, wykonaniu ekspertyzy oraz porównaniu z albumem wzorów stwierdzono, że okazane dokumenty są podrobione na wzór oryginalnych.


Ponadto podczas kontroli pojazdu stwierdzono ingerencję w pole numerowe VIN a także ujawniono 18 kompletów podrobionych niemieckich tablic rejestracyjnych. W związku z powyższym pasażer kontrolowanego pojazdu został zatrzymany za posługiwanie się podrobionymi dokumentami, natomiast kierowcę zatrzymano za posiadanie pojazdu pochodzącego z kradzieży. Wartość szacunkowa skradzionego pojazdu to 45 tys. zł.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Policja z KPP w Słubicach. 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *