Pijany 22-latek bez prawa jazdy uciekał policjantom. W trakcie pościgu mężczyzna celowo uszkodził radiowóz

Policjanci z komisariatu w Ścinawie zatrzymali 22 – letniego mieszkańca powiatu lubińskiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna, aby jej uniknąć, uszkodził oznakowany radiowóz. Był nietrzeźwy i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Trafił do policyjnej celi i usłyszał już zarzuty.Do zdarzenia doszło kilka dni temu około godziny 18.00. Funkcjonariusze  z Komisariatu Policji w Ścinawie patrolując gminę, w jednej z miejscowości zauważyli dobrze im znanego 22-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego. Mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Mercedes. Kiedy policjanci próbowali go zatrzymać  do kontroli drogowej, ten zignorował sygnały mundurowych i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za kierującym. W pewnym momencie mężczyzna wjechał na pobliskie pola, kontynuując ucieczkę. Kiedy policjanci próbowali zablokować wyjazd z polnej drogi, kierujący swoim pojazdem uderzył w przód radiowozu, ominął policjantów i zaczął znowu uciekać ignorując polecenie zatrzymania się. Funkcjonariusze kontynuowali pościg. 
Nie dopuścili, aby 22-latek wyjechał na drogę publiczną. Mężczyzna  w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy wiadukt kolejowy. Próbował jeszcze uciekać pieszo. Nie reagował na wydawane polecenia mundurowych. Został jednak szybko zatrzymany i obezwładniony. Jak się okazało, kierujący miał dwa powody, które były przyczyną jego desperackiej ucieczki. Nie posiadał prawa jazdy, a dodatkowo miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Będzie teraz odpowiadał przed sądem za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydania przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania się. Odpowie również za zmuszanie funkcjonariuszy do zaniechania czynności prawnej w postaci kontroli drogowej i zatrzymania, poprzez uderzenie swoim pojazdem w przód oznakowanego radiowozu.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło:  KPP w Lubinie/dolnoslaska.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *