Pierwsze kontrole autobusów szkolnych

Inspektorzy ITD wydali zakaz dalszej jazdy autobusu, z powodu zagrożenia bezpieczeństwa podróżujących nim dzieci i młodzieży szkolnej. Przewoźnik został zobligowany do zapewnienia sprawnego pojazdu zastępczego. W całym kraju trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”.3 września rano inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Szczecinie przeprowadzili kontrolę autokaru, przewożącego uczniów szkoły w Trzebieży na wypoczynek do Karpacza. Ocena stanu technicznego pojazdu była negatywna, stwierdzona została poważna usterka układu hamulcowego. Ze względu na bezpieczeństwo pasażerów, kontrolowany autokar nie mógł odjechać z miejsca kontroli. Przedsiębiorca otrzymał informację o konieczności zapewnienia podróżującym sprawnego autobusu. Kierowca otrzymał od inspektorów mandat karny. Uczestnicy wycieczki oczekiwali na pojazd zastępczy w budynku Szkoły Podstawowej w Trzebieży.

Inspektorzy skontrolowali również autobus, realizujący na co dzień przewóz dzieci i młodzieży do Szkoły Podstawowej w Trzebieży. W wyniku kontroli stwierdzili nieszczelność układu hamulcowego i niesprawne oświetlenie. Z powodu stwierdzonych nieprawidłowości zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu oraz zakazano dalszego przewozu drogowego dzieci. Ponadto kierowca nie posiadał zezwolenia, wymaganego w przypadku przewozu dzieci do szkoły. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające, zagrożone karą administracyjną.

Inspektorzy w województwie łódzkim przeprowadzili kontrole pod szkołami w Krośniewicach, Słowiku i Osjakowie. Łącznie skontrolowali pięć autobusów szkolnych i w żadnym z nich nie stwierdzili naruszeń. Kontrole autobusów szkolnych będą systematycznie przeprowadzane w celu zapewnienia bezpiecznego dojazdu uczniom do szkół.

gitd.gov.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *