Pędził ponad 220 km/h, bo spieszył się na spotkanie [FILM]

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z wrocławskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego osobowym audi, który rażąco naruszył zasady bezpieczeństwa i obowiązujące przepisy.


Mężczyzna jadąc drogą ekspresową S8, jak pokazał pomiar dokonany przez policjantów, pędził 221 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 120 km/h. 48-letni obywatel Szwecji został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Pomimo znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, nadal zauważalny jest mniejszy ruch na drogach Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Niektórzy kierujący, wykorzystując obecną sytuację, pozwalają sobie na zbyt szybką jazdę. Niezmiennie każdego dnia policjanci dyscyplinują te osoby, które rażąco przekraczają obowiązujące limity prędkości
Mundurowi z wrocławskiej drogówki patrolując drogę S8, zauważyli osobowe audi poruszające się z prędkością znacznie przekraczającą obowiązujące ograniczenie na tym odcinku. Funkcjonariusze dokonali pomiaru przy wykorzystaniu wideorejestratora i okazało się, że mężczyzna jedzie dokładnie 221 km/h, a zgodnie z przepisami na drogach ekspresowych dwujezdniowych można poruszać się z maksymalną prędkością do 120 km/h.

48-latek tłumaczył swój pośpiech umówionym spotkaniem, a także rozmową telefoniczną, przez którą stracił czujność. Na szczęście mężczyzna prowadził ją z wykorzystaniem zestawu głośnomówiącego.
Spotkanie kierowcy z funkcjonariuszami zakończyło się nałożeniem na niego mandatu w wysokości 500 złotych – najwyższego, jaki przewiduje taryfikator. Jednak nie wymiar kary jest w tym zdarzeniu ważny a fakt, że zagrożenie jakie stwarzał na drodze, mogło doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.

Często kierujący nie zdają sobie sprawy, że od momentu zauważenia jakiejkolwiek przeszkody na drodze, do chwili rozpoczęcia hamowania mija czas, w którym samochód pokonuje kolejne kilkadziesiąt metrów. Należy również pamiętać o drodze hamowania, która znacznie się wydłuża wraz ze wzrostem prędkości pojazdu.

W  trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, policjanci apelują o bezwzględne stosowanie się do przepisów drogowych, także tych dotyczących ograniczeń prędkości.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

KMP we Wrocławiu
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *