Papierosy bez akcyzy warte ponad 2 mln zł ujawnili funkcjonariusze SG

W niedzielę 17.02.2019 r. funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości ponad 2 mln zł. W związku ze sprawą zatrzymano mieszkańca Słubic.
Funkcjonariusze z Jeleniej Góry w zatrzymanym do kontroli samochodzie osobowym ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze udali się pod adres zamieszkania kierowcy, który okazał się mieszkańcem Słubic. Tam w wyniku przeszukania jego posesji ujawniono kolejne wyroby akcyzowe ukryte w garażu oraz w pomieszczeniach mieszkalnych.


Łącznie funkcjonariusze SG z Jeleniej Góry ujawnili i zabezpieczyli prawie 3 mln sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej o szacunkowej wartości 2 048 270 zł.  49-letni mieszkaniec Słubic przyznał się, że ujawnione papierosy są jego własnością. Mężczyzna wraz z należącym do niego towarem, po sporządzeniu dokumentacji procesowej został przekazany funkcjonariuszom Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego, który będzie prowadzić dalsze czynności w tej sprawie.   Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *