Okradli kobietę i włamali się na konto bankowe

Okradli kobietę z dokumentów i karty płatniczej. Bezpośrednio po kradzieży dwukrotnie włamali się na jej konto płacąc za zakupy. Teraz odpowiedzą za kradzież dokumentów, włamanie na konto bankowe oraz oszustwo.Do zdarzenia doszło 01.04.2020 roku,około godziny 15:00, w jednym z kościołów na toruńskiej Starówce. Mężczyźni wykorzystując chwilową nieuwagę pewnej 48-latki, wyciągneli z jej torebki dokumenty wraz z kartą bankową.
Bezpośrednio po kradzieży, po godz. 15:00, obaj mężczyźni przy ul. Wały Gen. Sikorskiego dokonali płatności tą kartą za zrobione zakupy. Po upływie kilkunastu minut w kolejnym sklepie przy ul. Podchorążych znów zapłacili za zakupiony towar. Po chwili znów próbowali ponowić zakupy jednak zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na zablokowanie karty przez pokrzywdzoną.

Kryminalni ustalili, że sprawcami wszystkich tych przestępstw są 38 i 48 latek bez stałego miejsca zamieszkania. Obaj usłyszeli cztery zarzuty. Odpowiedzą teraz za kradzież dokumentów, włamanie na konto bankowe oraz oszustwo. Dodatkowo młodszy z nich dokonał wszystkich przestępstw w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy, ponieważ w 2018 roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za  podobne przestępstwa.

Teraz starszemu grozi do 8 lat więzienia, a młodszemu nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska/kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *