Okradł 87-letnią sąsiadkę, której miał pomagać [FILM]

Dobroduszny sąsiad okazał się złodziejem. 52-latek zamiast pomagać 87-letniej sąsiadce, postanowił ją okraść.


Złodziej, wiedząc gdzie mieszkanka Walimia trzyma gotówkę, zabrał z jej mieszkania 13 tysięcy złotych, a następnie częścią nielegalnie zdobytych pieniędzy podzielił się ze swoim 27-letnim znajomym. W toku wykonanych czynności operacyjnych policjanci z Głuszycy (powiat wałbrzyski) odzyskali większą część utraconej gotówki i zatrzymali podejrzanych. Nieuczciwy sąsiad decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

52-latek od pewnego czasu odwiedzał swoją 87-letnią sąsiadkę. Pomagał jej przy podstawowych czynnościach, m.in. robiąc zakupy. Kilka dni temu, kiedy odwiedził mieszkankę Walimia po raz kolejny, zabrał seniorce 13 tysięcy złotych. Kobieta po pewnym czasie zorientowała się, że została okradziona i zawiadomiła policjantów z Głuszycy (powiat wałbrzyski), którzy jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego.


Podczas prowadzonych działań operacyjnych funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna część skradzionej gotówki przekazał na przechowanie swojemu znajomemu. Mundurowi podczas przeszukania mieszkań obu podejrzanych odnaleźli łącznie ponad 11 tysięcy złotych. Mężczyźni tłumaczyli, że brakującą część pieniędzy zdołali już wydać m.in. na alkohol.

52-latek przyznał się do kradzieży i złożył wyjaśnienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na najbliższy miesiąc. Działał w warunkach recydywy, dlatego za kraty więzienia może trafić na 7,5 roku. Jego 27-letni znajomy odpowie za paserstwo. W jego przypadku maksymalna kara to 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *