Odzyskane kradzione pojazdy! Wartość zabezpieczonych aut oszacowano na 410 tys. zł.

W miniony weekend funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali trzy pojazdy pochodzące z przestępstwa. Wartość zabezpieczonych samochodów oszacowano na 410 tys. zł.
W sobotę na terenie gminy Szypliszki funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak skontrolowali samochód osobowy marki Mercedes na niemieckich numerach rejestracyjnych, którym podróżował 26-letni obywatel Rosji. W wyniku sprawdzeń ustalono, że pojazd wypożyczony w jednej z niemieckich wypożyczalni figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracony na terytorium Niemiec. Wartość zatrzymanego Mercedesa oszacowano na 250 tys. zł.


Również w sobotę w Suwałkach funkcjonariusze z tej samej Placówki SG, udzielając pomocy prawnej funkcjonariuszom Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, zatrzymali samochód marki Nissan Qashqai, którego kierowcą był 23-letni obywatel Kazachstanu. Auto z 2019 roku warte 100 tys. zł wypożyczone w jednej z polskich wypożyczalni figurowało w dostępnych bazach jako podlegające zatrzymaniu.

Natomiast w piątek na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy do odprawy granicznej na wyjazd z Polski zgłosił się 59-letni obywatel Azerbejdżanu podróżujący samochodem ciężarowym marki DAF. W trakcie szczegółowej kontroli pojazdu funkcjonariusze stwierdzili ingerencję osób trzecich w polu numerowym nadwozia. Szacunkowa wartość auta z 2011 roku wynosi 60 tys. zł.
We wszystkich przypadkach kierowców wraz z pojazdami przekazano funkcjonariuszom Policji celem dalszego postępowania.

zdj. Podlaski OSGDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *