Obywatele Ukrainy zatrzymani! Praracowali nielegalnie w Polsce. Pracodawcy grozi kara grzywny do 30 tys. zł.

Pięciu obywateli Ukrainy zatrzymali wczoraj (14.02) funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG. Mężczyźni pracowali na budowie w Żarach.
14 lutego na budowie w Żarach funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach wylegitymowali ubranych w odzież roboczą i wykonujących prace budowlane pięciu obywateli Ukrainy.

Podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemcy nie przedstawili żadnych dokumentów, na podstawie których mogliby legalnie pracować w Polsce.


Po dokonanych sprawdzeniach ustalono, że pracujący na budowie mężczyźni mają tylko paszporty biometryczne. Nie mają jednak wymaganych przepisami zezwoleń na pracę czy oświadczeń o zamiarze zatrudnienia cudzoziemców. Pracodawca na rzecz którego pracowali nie zarejestrował również żadnych oświadczeń o zamiarze powierzenia cudzoziemcom wykonywania pracy. Ukraińcy zostali zatrzymani a Komendant PSG w Tuplicach wydał decyzje o zobowiązaniu cudzoziemców do powrotu w terminie do 30 dni. Obywatele Ukrainy przez 6 miesięcy nie wjadą do Polski oraz innych państw obszaru Schengen.

Nierzetelnemu pracodawcy, który powierzył nielegalne wykonywanie pracy obywatelom Ukrainy grozi kara grzywny do 30 tys. zł.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *