Obywatele Ukrainy próbowali uciec przed funkcjonariuszami SG w pole kukurydzy

Zatrzymaniem trzech próbujących uciec obywateli Ukrainy zakończyła się kontrola legalności zatrudnienia w Krzeszycach. Ukraińcy chcieli uniknąć kontroli ponieważ pracowali nielegalnie. Za nielegalne zatrudnienie cudzoziemców odpowie również pracodawca.


Funkcjonariusze PSG w Gorzowie Wielkopolskim wspólnie z  Inspektorem Państwowej Inspekcji Pracy prowadzili  13 sierpnia wspólną kontrolę w gospodarstwie rolnym w miejscowości Krzeszyce. Na miejscu funkcjonariusze zastali sześciu pracujących obywateli Ukrainy.W trakcie legitymowania trzech mężczyzn nagle zaczęło uciekać w kierunku pola kukurydzy, jednak błyskawiczne działanie funkcjonariuszy udaremniło im to skutecznie. Jak się następnie okazało cała trójka w wieku 20-29 lat chciała uniknąć kontroli, ponieważ  wykonywał pracę bez wymaganych zezwoleń. Wczoraj  Komendant Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim wszczął postępowanie zmierzające do wydania cudzoziemcom decyzji, na podstawie których będą musieli wyjechać z Polski.


Konsekwencje poniesie również właścicielka gospodarstwa rolnego, która nielegalnie powierzała pracę tym cudzoziemcom. Za złamanie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, grozi jej kara grzywny do 30 000 zł.


Zobacz również …
https://www.youtube.com/watch?v=IZ4x4ENJ4ZY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *