Nieprawidłowy transport pływających domków

Dwie ciężarówki przewożące pływające domki tamowały ruch na autostradzie A4 w kierunku przejścia granicznego. Nienormatywne zestawy skontrolowali inspektorzy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Przewóz odbywał się z naruszeniem warunków określonych w wydanych zezwoleniach.W środę (27 maja) inspektorzy ITD z oddziału w Legnicy otrzymali zgłoszenie o dwóch nienormatywnych ciężarówkach, które tamują ruch na autostradzie A4 w kierunku przejścia granicznego. Funkcjonariusze skontrolowali oba transporty domków pływających. Ciężarówki z ładunkiem miały ok. 4,4 metra szerokości.

Z wyjaśnień kierowców i pilotów zabezpieczających przejazd wynikało, że chcąc uniknąć uszkodzenia ładunku lub kolizji z wyprzedzającymi pojazdami, zdecydowali się na uniemożliwienie wykonywania takich manewrów.

Transporty odbywały się na podstawie wymaganych zezwoleń na przejazd pojazdów nienormatywnych. Jednakże, jak się okazało, przewoźnicy naruszyli warunki określone w zezwoleniach odnośnie pory, o jakiej mogli wykonywać transporty. Przewozy z tak szerokim ładunkiem mogły się odbywać do godz. 6. Tymczasem ciężarówki jechały kilka minut przed godz. 7. Nienormatywne transporty wstrzymano, a wobec przedsiębiorców wszczęte będą postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

gitd.gov.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *