Narkotykowy kurier zatrzymany

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kuriera, w samochodzie którego ujawniono ponad 50 kilogramów narkotyków o wartości ponad 2 milionów złotych. Zatrzymany usłyszał zarzuty i na wniosek prokuratora został aresztowany na 3 miesiące.


W rejonie miejscowości Kossaki Borowe w województwie podlaskim funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Rosji Antona B. W wyniku przeszukania samochodu osobowego, którym podróżował w specjalnie skonstruowanych skrytkach ujawniono 50 pakunków o łącznej wadze ponad 50 kilogramów. Pakunki zawierały substancję żywiczną koloru brunatnego, która po zbadaniu testerem narkotykowym okazała się żywicą konopi – haszyszem. Szacunkowa wartość narkotyków to ponad 2 miliony złotych.

Zatrzymanie jest częścią śledztwa w sprawie międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków na wielka skalę, które prowadzi Nadbużański OSG wspólnie z lubelskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. W toku postępowania prokurator ustalił, że członkowie tej grupy przewożą haszysz z krajów Europy Zachodniej przez Polskę do Rosji.

10 marca br. w ramach tej samej sprawy zatrzymano i tymczasowo aresztowano Andrieja P., który również w samochodzie przewoził ponad 84 kg narkotyków. 

zdj. Nadbużański OSG


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *