Narkobiznes przerwany przez kryminalnych – zatrzymano podejrzanych i zabezpieczono narkotyki

Ponad 1400 tzw. „działek” narkotyków o wartości ponad 40 tysięcy złotych nie trafi na rynek dzięki pracy sulechowskich policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie metamfetaminę, a w domu także marihuanę, amfetaminę i sadzonki konopi.
Sulechowscy kryminalni ustalili, że dwóch mężczyzn może posiadać narkotyki. Okazało się, że to 41-letni mieszkaniec gminy Sulechów i 30-latek zamieszkujący teren gminy Trzebiechów. W wyniku podjętych działań operacyjnych, w sobotnie popołudnie (16 maja) policjanci zatrzymali do kontroli jadących samochodem mężczyzn. Podczas sprawdzania pojazdu przy użyciu specjalnie przeszkolonego psa, policjanci odnaleźli ukrytą mataamfetaminę. Po przeszukaniach w mieszkaniach obydwu zatrzymanych policjanci znaleźli środki odurzające i sadzonki konopi rosnące w doniczkach. U 30-latka zabezpieczono kilkanaście sadzonek konopi, amfetaminę, metamfetaminę oraz marihuanę, natomiast u 41-latka jedną sadzonkę konopi. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 41-latak odpowie za posiadanie środków odurzających i uprawę konopi, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast 30-latek usłyszał zarzuty posiadania i przygotowania do wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności od 2 do nawet 12 lat. Decyzją Sądu Rejonowego w Świebodzinie, wydział zamiejscowy w Sulechowie został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Z narkotyków, które policjanci zabezpieczyli można było uzyskać ponad 1400 tzw. „działek” handlowych o łącznej czarnorynkowej wartości ponad 40 tys. zł. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska/Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze/lubuska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *