NA DRODZE PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE! Tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty.

Żagańscy policjanci przypominają o ostrożność na drodze. Podczas minionego weekendu w gminie Małomice doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem motocyklisty. Policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Żaganiu wyjaśniają okoliczności zdarzenia, w którym kierowca motocykla zginął na miejscu.


W sobotnie popołudnie (16 maja) dyżurny szprotawskiego komisariatu został powiadomiony o zdarzeniu drogowym pomiędzy miejscowością Małomice a Lubiechów. 37-letni kierujący motocyklem marki Yamaha wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Żagańscy policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Żaganiu przy udziale biegłego z zakresu wypadków drogowych wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.


Policjanci analizują zebrany materiał dowodowy i ustalają wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego wypadku. Jazda motocyklem jest dla wielu osób jedynym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Kiedy tylko na zewnątrz jest odpowiednia pogoda, amatorzy jednośladów już szykują się do wyjazdów. Jednak warto pamiętać, że jazda motocyklem poza przyjemnością, wiąże się również z ogromnym niebezpieczeństwem. Podczas zdarzenia drogowego motocyklista jest chroniony jedynie przez kask i specjalistyczny ubiór. Skutki wypadku na motocyklu są znacznie poważniejsze niż dla kierującego samochodem.


Jak wynika ze statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Jednak nie należy zapominać, że do przyczyn nieszczęśliwych zdarzeń drogowych zalicza się również brawurową jazdę, kierowanie w stanie nietrzeźwości czy niezachowanie należytej ostrożności na drodze. Życie mamy jedno i należy zastanowić się nad tym czy nieodpowiedzialna jazda jest warta, aby to życie stracić. Apelujemy o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas jazdy.

Źródło: podkom. Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu
Zobacz również …
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *