Myślał, że zaoszczędzi kilka minut, łamiąc szereg przepisów drogowych – zatrzymali go policjanci z grupy SPEED [FILM]

Długi sznur aut oczekujących na możliwość przejazdu przez skrzyżowanie to obrazek, który możemy obserwować dość często na drogach dolnośląskich miast. W okresie przedświątecznym to widok niemal codzienny, który zmotoryzowanym osobom spędza sen z powiek.


Jeden z „pomysłowych” kierowców postanowił przechytrzyć pozostałych i za nic mając obowiązujące przepisy, ominął korek przed skrzyżowaniem. Nie spodziewał się jednak, że w BMW jadącym za nim znajdują się policjanci z grupy SPEED, którzy bacznie przyglądali się jego poczynaniom, żeby w odpowiednim momencie zareagować.

Okres przedświąteczny to czas wytężonych przygotowań, kiedy większość z nas w pośpiechu próbuje dopiąć wszystko na ostatni guzik. Te dni to również wzmożony ruch na drogach, na których często tworzą się zatory zwłaszcza w tak zatłoczonym mieście jak Wrocław. Jednak pomimo tego, że każdy z nas gdzieś się śpieszy i chcemy jak najszybciej dotrzeć do celu podróży, nie możemy zapominać o obowiązujących przepisach ruchu drogowego, których przestrzeganie to gwarancja naszego bezpieczeństwa.
Najwidoczniej zapomniał o tym „pomysłowy” kierowca dostawczego forda, który postanowił przechytrzyć pozostałych użytkowników dróg i łamiąc szereg przepisów, zdecydował się ominąć zator drogowy. Mężczyzna siedzący za kierownicą białego busa nie miał zamiaru czekać w długim sznurze aut, który ustawił się w godzinach szczytu przed jednym z bardziej ruchliwych skrzyżowań we Wrocławiu. Kontynuując jazdę pasem ruchu przeznaczonym do skrętu w prawo, w ostatniej chwili zjechał na zatłoczoną część jezdni, na której stały pojazdy jadące na wprost i zatrzymał się pod sygnalizatorem świetlnym, bezpośrednio na przejściu dla pieszych.

Kierowca zadowolony z zaoszczędzonych kilku minut ruszył przed siebie wraz z zapalającym się światłem zielonym. Jego radość trwała jednak bardzo krótko, ponieważ zaraz za skrzyżowaniem został on zatrzymany do kontroli przez policjantów z grupy SPEED, którzy poruszając się za nim  nieoznakowanym radiowozem, od dłuższego czasu obserwowali jego poczynania na drodze.

W związku z popełnieniem szeregu wykroczeń, jakich dopuścił się mężczyzna omijając korek, jego świąteczny budżet został mocno ograniczony, ponieważ funkcjonariusze nałożyli na niego wysoką  grzywnę w postępowaniu mandatowym. Co więcej wnikliwa kontrola pojazdu, którym się poruszał, wykazała wiele uchybień stanu technicznego eliminujących ten samochód z dalszej jazdy. Ponadto auto nie miało aktualnych badań technicznych, a dowód rejestracyjny już wcześniej został zatrzymany przez mundurowych. W ten sposób mężczyzna oszczędzając kilka minut, które spędziłby przed skrzyżowaniem, kilkadziesiąt metrów dalej definitywnie zakończył swoją podróż.
Tak nieodpowiedzialne zachowanie na drodze nie powinno mieć miejsca, ponieważ w sposób oczywisty stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy muszą sobie zdać sprawę, że nawet w gorącym okresie przedświątecznym nie ma wyjątków od bezwzględnego stosowania się do obowiązujących przepisów. W tych pracowitych dniach, a także podczas nadchodzących Świąt zachowajmy szczególną ostrożność podczas podróży, aby niczym nie zakłócić tego wyjątkowego okresu.

O to, aby na dolnośląskich drogach było bezpiecznie, również w Święta dbać będą policjanci  m.in.  z grupy SPEED. Funkcjonariusze tego zespołu powołanego do przeciwdziałania przede wszystkim agresywnym zachowaniom kierowców oraz ujawniania wykroczeń związanych z nadmierną prędkością, reagują na każde wykroczenie popełnione w ruchu drogowym i bez wyjątków egzekwować będą stosowanie się do obowiązujących przepisów.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk
Źródło: WRD KWP we Wrocławiu   One thought on “Myślał, że zaoszczędzi kilka minut, łamiąc szereg przepisów drogowych – zatrzymali go policjanci z grupy SPEED [FILM]

  • 23 grudnia, 2019 at 7:57 pm
    Permalink

    Afera z tak durnej akcji. Ręce opadają… Świat schodzi na psy… Ha..

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *