Kura sprawcą kolizji. Ptak poniósł śmierć na miejscu!

Do niecodziennego zdarzenia drogowego zostali wezwani wczoraj ryccy policjanci. W miejscowości Kłoczew pod koła osobowego renaulta wtargnęła kura.


Ptak poniósł śmierć na miejscu, uszkadzając przy tym atrapę chłodnicy pojazdu. Właściciel kury został ukarany mandatem za nieostrożne trzymanie drobiu.

Do zdarzenia doszło wczoraj w południe na ul. Klonowej w Kłoczewie. Kierujący samochodem marki Renault 25-letni mieszkaniec gm. Kłoczew powiadomił, że na jezdnię wprost przed jego pojazd nagle wtargnęła kura.


W wyniku zderzenia zwierzęcia z autem, został uszkodzona atrapa chłodnicy pojazdu.  Niestety ptak nie przeżył konfrontacji z pojazdem.

Jak ustalili policjanci, kierujący pojazdem był trzeźwy. Właściciel kury, która doprowadziła do kolizji,  36-letni mieszkaniec gm. Kłoczew został ukarany mandatem karnym za nieostrożne trzymanie drobiu.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami to na właścicielu ciąży obowiązek sprawowania właściwego nadzoru nad zwierzętami i opieki nad nimi. Brak takiego nadzoru stanowi wykroczenie. Ponadto biegające po drodze zwierzęta mogą stanowić zagrożenie dla pojazdów, których kierowcy niejednokrotnie podejmują gwałtowne manewry celem ich ominięcia, przez co narażają siebie i innych uczestników ruchu na przykre konsekwencje.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *