KONAR DRZEWA SPADŁ NA CIĘŻARÓWKĘ – POLICJANCI RADZĄ

W miejscowości Piaski w powiecie grudziądzkim silny wiatr przełamał fragment drzewa, który spadł na przejeżdżającą ciężarówkę. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został ranny. Uszkodzeniu uległa jednak naczepa pojazdu ciężarowego. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci i strażacy. Droga, na czas usunięcia przeszkody, była zablokowana.We wtorek  (5.03.19) w miejscowości Piaski, pow. grudziądzki, silny wiatr przełamał fragment drzewa stojącego przy drodze. Sporej wielkości konar spadł na naczepę przejeżdżającej ciężarówki. W zdarzeniu na szczęście nikt nie został ranny.

Przybyli na miejsce policjanci wstrzymali ruch, by nikt nie najechał na przeszkodę. Strażacy strażacy natomiast zajęli się usuwaniem sporej wielkości fragmentu drzewa. Ostatecznie podjęli decyzję, że wytną drzewo w całości z uwagi na bezpieczeństwo, gdyż nie było już stabilne.

Niektórych sytuacji losowych nie jesteśmy w stanie przewidzieć i uchronić się od nich. Możemy jednak wykonać kilka podstawowych czynności, by zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo podczas silnego wiatru. Policjanci przypominają jak zachować się podczas wichury:

– nie parkujmy pojazdów w pobliżu drzew, dużych tablic reklamowych, rusztowań i innych przedmiotów, które może przewrócić podmuch wiatru,
– zamknij w domu szczelnie okna i drzwi, jeśli nie musisz nie wychodź z domu,
– usuń z parapetów, balkonów, tarasów i innych miejsc przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr, 
– zwierzęta, które trzymasz na dworze zamknij w odpowiednich, zabezpieczonych pomieszczaniach.Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska
kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *