Komisja badała okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego

Wczoraj w okolicach Wygody spotkali się przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci, strażacy oraz pracownik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadzili wspólną kontrolę oznakowania oraz ocenili infrastrukturę w miejscu, w jakim kilka dni wcześniej doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.
21 maja br. na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Wygodą a Półcznem doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku zderzenia samochodu ciężarowego i motocykla zginął 46-letni kierowca jednośladu. Wczoraj przed południem w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badającego przyczyny wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. W pracach komisji uczestniczyli policjanci z wydziału ruchu drogowego bytowskiej komendy, przedstawiciele Straży Pożarnej oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Członkowie komisji sprawdzili poprawność oznakowania oraz infrastrukturę drogi pod kątem ujawnienia ewentualnych nieprawidłowości, które mogą powodować zagrożenie lub utrudnienia w ruchu drogowym. W wyniku przeprowadzonej kontroli nie stwierdzono uchybień w tym zakresie.

Powoływanie takiej komisji, to standardowa procedura w przypadku tych najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Wchodzący w skład takiego zespołu np. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz strażakami spotykają się w miejscach, gdzie doszło do wypadków drogowych, w których były ofiary śmiertelne.

Podstawowym celem takiej komisji, jest ustalenie wszelkich okoliczności, które mogły przyczynić się do wypadku oraz skontrolowanie infrastruktury drogowej, w tym także zweryfikowanie oznakowania pionowego i poziomego drogi.

pomorska.policja.gov.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *