Kolejne kilogramy narkotyków zdjęte z „czarnego rynku”

Jedną dobę potrzebowali funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy, by zatrzymać kolejne osoby związane z nielegalnym procederem.


Jak informowaliśmy, w czwartek w centrum Kielc został zatrzymany 27- latek, a już w piątek na terenie powiatu buskiego ci sami policjanci rozbili kolejną grupę przestępczą. Tym razem zatrzymanych zostało pięciu mężczyźni w wieku od 34 do 44 lat. Efektem działań stróżów prawa było także przejęcie m.in. 2 kg i 100 gr zabronionych substancji oraz kontrabandy.
Cała piątka zatrzymanych była doskonale znana policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Byli oni w przeszłości wielokrotnie notowani za różne przestępstwa, również narkotykowe. Według ustaleń funkcjonariuszy, właśnie ta działalność nie została przez nich porzucona i nadal mogli być w posiadaniu znacznych ilości zabronionych substancji. Do realizacji mundurowi z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową przystąpili w piątkowy wieczór, na terenie powiatu buskiego. Prowadzący na miejscu czynności kieleccy policjanci ujawnili przy mężczyznach 10 gramów zabronionej substancji.


Ale to był tylko wierzchołek ogromnej góry. Funkcjonariusze odwiedzili zajmowane przez zatrzymanych mieszkania na terenie Kielc, które zostały dokładnie przeszukane. W ten sposób stróże prawa przejęli łącznie 2100 gramów substancji, które po przebadaniu zidentyfikowano jako 3-CMC oraz 4-CMC. Mundurowi zabezpieczyli także znaczne ilości tytoniowej kontrabandy i podejrzane medykamenty, które zostaną przebadane w laboratorium. Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zabezpieczyli także ponad 104 tys. zł w gotówce, które najprawdopodobniej pochodziły z nielegalnego procederu.

Decyzją sądu dwoje z zatrzymanych – 34 i 44- latek zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Opr. KM

Źródło: KMP w KielcachDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *