KGP – NIE MA ZGODY NA ATAKI I GROŹBY KIEROWANE DO POLICJANTÓW I ICH RODZIN!

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz kierownictwo polskiej Policji stanowczo sprzeciwiają się atakom na policjantów i ich rodziny w jakiejkolwiek formie – czy to fizycznej, czy werbalnej poprzez hejt, wyzwiska, zastraszanie, groźby i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji w Internecie.


Nie ma i nie będzie pobłażania wobec tego typu zachowań, a każdy, kto podnosi rękę na policjanta czy jego rodzinę, znieważa lub oczernia w oczach opinii publicznej, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi i zdecydowaną reakcją ze strony Policji i wymiaru sprawiedliwości.

Każdego dnia tysiące policjantów wypełnia swoje obowiązki, z ogromnym poświęceniem służąc polskiemu społeczeństwu. Prawo nakłada obowiązki i przywileje, które są niezbędne, aby państwo było stabilne, a objęci nim obywatele mieli poczucie odpowiedzialności za dobro wspólne.

Na straży tego prawa stoi polska Policja, która każdego dnia podejmuje kilkanaście tysięcy interwencji.


Są one prowadzone zgodnie z najwyższymi standardami i w poczuciu odpowiedzialności, jaką daje noszenie munduru. Społeczna kontrola prawidłowości działania jest bardzo ważnym elementem determinującym dbałość o profesjonalizm Policji – jednak nie ma zgody na działanie mające na celu dyskredytowanie, oczernianie, znieważanie funkcjonariuszy Policji w związku z ich czynnościami. Nie może być pobłażania dla osób, które targane osobistymi pobudkami kierują wobec policjantów, ich rodzin i bliskich bezprawne groźby czy też próby zastraszenia. Z tym niestety mamy obecnie do czynienia, a za dowód służą setki zabezpieczonych wpisów i komentarzy umieszczanych w sieci.

Kierownictwo polskiej Policji staje ramię w ramię z każdym polskim policjantem i zapewnia o udzieleniu niezbędnego wsparcia. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w każdym przypadku kierowania gróźb w stosunku do podległych mu policjantów i ich rodzin, będzie składał zawiadomienie o przestępstwie.


Biuro do walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji i Wydziały dw. z Cyberprzestępczością Komend Wojewódzkich Policji/ Komendy Stołecznej Policji codziennie analizują setki wpisów odnoszących się do policjantów i ich rodzin – efektem jest złożenie zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osoby grożące, znieważające i nawołujące do popełnienia przestępstw przeciwko rodzinom policjantów.

Żyjemy w Państwie prawa. Prawa, które przewiduje szereg procedur umożliwiających obronę obywatelowi w momencie, gdy uznaje, że policjant postąpił niewłaściwie. Do oceny konkretnego zachowania, do ustalania stanu faktycznego czy też rozwiązania sporu co do różnic w interpretacji prawa, powołane są organy wymiaru sprawiedliwości i władzy sądowniczej.

Należy przy tym pamiętać, że nie tylko policjanci zobowiązani są działać zgodnie z prawem, ale i każdy obywatel ma również obowiązki określone w przepisach, w tym m.in. obowiązek zachowania zgodnego z prawem. Każdy, kto domaga się przestrzegania jego praw, nie może walczyć o nie poprzez bezprawny hejt czy też mowę nienawiści, grożby i nawoływanie do popełniania przestępstw na szkodę policjantów i ich rodzin.

Polska Policja jest zawsze blisko ludzkich spraw. Policjanci robią wszystko co w ich mocy, aby wspierać rodaków w tych trudnych chwilach. Zawsze czynią to zgodnie z dewizą „Pomagamy i chronimy”.

„Nie rzucaj kłód pod nogi policjanta, bo możesz się o nie potknąć gdy będzie spieszył ci z pomocą…” – ten cytat najlepiej oddaje to, co obecnie można zaobserwować.


Insp. Mariusz Ciarka

Rzecznik Prasowy

Komendanta Głównego Policji

4 thoughts on “KGP – NIE MA ZGODY NA ATAKI I GROŹBY KIEROWANE DO POLICJANTÓW I ICH RODZIN!

 • 23 kwietnia, 2020 at 9:14 am
  Permalink

  To chyba Pan komendant powinien też przyjrzeć się bliżej policjantom znieważającym mundur. Albo?

  Reply
 • 23 kwietnia, 2020 at 7:04 pm
  Permalink

  Jeżeli żyjemy w państwie prawa to jakim prawem policja wystawia mandaty na przykład za wyjście z dzieckiem na spacer czy nie noszeniu tej chorej maski która pomaga jak umarłemu kadzidło, skoro nie ma stanu nadzwyczajnego. Jest tylko głupie rozporządzenie które niema mocy prawnej. Sami sobie przeczycie.

  Reply
 • 23 kwietnia, 2020 at 7:33 pm
  Permalink

  Policjant jak każdy zawód ma swoje obowiązki . Ich obowiązkiem jest pilnowanie porządku i przestrzegania prawa . Pretensje miejmy do tych co te durne prawo ustanawiają .
  Współczuję policjantom, bo na pewno nie jednego szlak trafia jak każom im z siebie idiotów robić .
  Pozdrawiam
  Krzysztof ze Zbąszynia

  Reply
 • 24 kwietnia, 2020 at 7:53 am
  Permalink

  Zastanawiam się dlaczego Panu generałowi nie przeszkadzało, gdy spotwarzano emerytów mundurowych, jego byłych kolegów w służbie. Zgadzał się z tym, że prominenci partii, której wiernie służy, nazywali ich publicznie zbrodniarzami i oprawcami. To właśnie dzięki takim mundurowym jak ten generał zniszczony został etos słuzby państwu i społeczeństwu.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *