Jeden kwadrans, dwie kolizje, dwoje nietrzeźwych i nieodpowiedzialnych kierujących

Policjanci szczycieńskiej drogówki pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących – w Szczepankowie i Pasymiu. W pierwszym 29-latek, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie posesji. W drugim 23-latka kierując autem korzystała jednocześnie z telefonu i na łuku drogi wpadła w poślizg, a następnie wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta miała równo promil alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialni kierowcy zostali zatrzymani. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.
Każdy, kto wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu łamie prawo, a do tego stwarza ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy narażając innych na niebezpieczeństwo, muszą także liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Przekonało się o tym dwoje nietrzeźwych kierujących, którzy we wtorek (05.05.2020) w powiecie szczycieńskim wsiedli za kierownicę pojazdów i spowodowali zdarzenia drogowe.

Do pierwszego z nich doszło o godzinie 18:25 w miejscowości Szczepankowo w gminie Dźwierzuty. 29-letni kierowca Audi, jadąc od miejscowości Gisiel, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał do rowu i zatrzymał się na ogrodzeniu pobliskiej posesji. Mężczyzna oświadczył, że pił alkohol dzień wcześniej, a w dniu zdarzenia „wypił piwo”. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu. 29-latek, pomimo, że spowodował kolizję wjeżdżając w bramę posesji, zdecydował się ponownie wsiąść za kierownicę uszkodzonego pojazdu i zaparkował swój pojazd kilka metrów dalej. Okazało się, że mieszkaniec gminy Dźwierzuty nie posiadał uprawnień do kierowania.
Zaledwie kwadrans później w Pasymiu na ul. Szczycieńskiej, 23-letnia kierująca Nissanem wjechała do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia drogowego ustalili, że kobieta w trakcie jazdy korzystała z telefonu komórkowego. W trakcie odkładania komórki na fotel pasażera, wpadła w poślizg tracąc panowanie nad kierownicą. Szczycieńscy policjanci poddali kobietę badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, którego wynik jednoznacznie wskazał u niej promil alkoholu.

Zarówna 29-latek i 23-letnia kierująca zostali zatrzymani przez szczycieńskich policjantów. Nieodpowiedzialni kierowcy wkrótce za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. 

(ic/tm)/warminsko-mazurska.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *