Jeden dzień – trzy pościgi

Policjanci z Ciechanowa ścigali kierowcę alfy – kierowca nie miał prawa jazdy. „Drogówka” z Grójca zatrzymała po pościgu kierowcę seata – pobrano mu krew na zawartość narkotyków. Seata ścigali także policjanci z Ostrołęki – kierowca nie miał prawa jazdy, za to miał narkotyki.37-latek z powiatu ciechanowskiego poruszał się alfą. Został zauważony przez policjantów w miejscowości Ojrzeń. Gdy funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymanie, kierowca nagle zwiększył prędkość i zaczął uciekać. 37-latek pędził z dużą prędkością nie zważając na to, że powoduje zagrożenie bezpieczeństwa dla pasażerki, która z nim podróżowała. W miejscowości Bronisławie kierujący alfą stracił panowanie na pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w kilka przydrożnych drzew, jednak pomimo tego zdarzenia dalej kontynuował ucieczkę do kolejnego zakrętu, gdzie ponownie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na karpę.

37-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód nie posiadał polisy oc. Po zatrzymaniu mężczyzny, w miejscu jego zamieszkania, policjanci znaleźli amfetaminę. Mężczyzna usłyszał już zarzut niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za posiadanie substancji psychoaktywnych. Mężczyzna odpowie również za wykroczenia w ruchu drogowym. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Także wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Ostrołęce powiadomili oficera dyżurnego swojej jednostki, że na terenie jednego z osiedli nie zatrzymał im się do kontroli seat. W rejon ten zostały skierowane patrole pełniące służbę w mieście. Działania doprowadziły do zatrzymania 22-latka. Okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto posiadał przy sobie marihuanę. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Musi liczyć się z zarzutami niezatrzymania się do kontroli drogowej i posiadania środków odurzających.

Dzisiejszej nocy policjanci grójeckiej drogówki podjęli pościg za seatem, który w Koniach nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący mężczyzna nie reagował na wydawane mu polecenia do zatrzymania się. Uciekał droga krajową nr 50. Po półgodzinnym pościgu mundurowi zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu grójeckiego. Był trzeźwy. Jednak z uwagi na nienaturalne zachowanie mężczyzny pobrano krew na zawartość narkotyków. On również może usłyszeć zarzut niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz popełnienia licznych wykroczeń.

Autor: kom. Jolanta Bym/asp. Krzysztof Kolator/kom. Agnieszka Wójcik

mazowiecka.policja.gov.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *