Jechał za szybko i na karcie innego kierowcy

Kierowca ciężarówki przewożącej łódź motorową przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 30 km/h. Został skontrolowany przez patrol małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że posługiwał się nie swoją kartą kierowcy w celu nierejestrowania faktycznego czasu jazdy i odpoczynku.
W sobotę (23 maja) inspektorzy ITD udający się na służbę w kierunku przejścia granicznego w Chyżnem zwrócili uwagę na zespół pojazdów przewożący łódź motorową, który poruszał się po drodze z nadmierną prędkością.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 30 km/h było powodem zatrzymania zestawu do kontroli. Nadmierna prędkość nie była jedynym przewinieniem kierującego. W trakcie kontroli ustalono, że mężczyzna posługiwał się nie swoją kartą w celu nierejestrowania faktycznego czasu jazdy i odpoczynków. Używając drugiej karty, należącej do innego kierowcy, chciał ukryć swoje naruszenia norm czasu pracy.

Kierującego ukarano mandatem w wysokości 2 tys. 300 zł. Znacznie dotkliwsze finansowo konsekwencje grożą przewoźnikowi. Wobec niego wszczęte zostanie postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia 9 tys. 750 zł kary. Do czasu wpłacenia kaucji na poczet kary pieniężnej ciężarówkę skierowano na parking strzeżony.

gitd.gov.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *